Zaznacz stronę

Cześć!

Poniżej znajduje się test, dzięki któremu sprawdzisz, czy posiadasz już umiejętności do pracy w księgowości. Test składa się z 12 krótkich pytań zamkniętych, a jego wykonanie powinno zająć Ci ok. 5 -10 min.

Każde z pytań w ramach testu weryfikuje Twoje predyspozycje w innym obszarze.
Postaraj się szczerze odpowiedzieć na każde pytanie. To pozwoli Ci realnie ocenić Twoje przygotowanie do pracy w tym zawodzie.

I pamiętaj! Jeżeli okaże się, że nie posiadasz na ten moment wymaganej umiejętności, nie oznacza to jeszcze, że nie możesz pracować w finansach. Oznacza tylko tyle, że musisz nad nią popracować 🙂

Jeśli chcesz zaczynać, kliknij "NASTĘPNE".

1. Wyobraź sobie, że musisz wykonać pilną pracę dla klienta/szefa/nauczyć się sporej ilości materiału na następny dzień na egzamin. Znajdujesz się w pomieszczeniu gdzie są dwie osoby i gra muzyka w radiu.
W takim wypadku:
2. Kiedy wracasz do domu po całym dniu pracy/na uczelni:
3. Dokumenty związane z ukończonymi kursami/studiami np. dyplomy, certyfikaty, świadectwa ukończenia szkoły:
4. Gdybyś miała wystąpić w Milionerach, a od miliona dzieliło by Cię jedno pytanie, na które nie byłabyś pewna odpowiedzi:
5. Ciężarówka jedzie z prędkością 60 km na godzinę. Ile kilometrów przejedzie w ciągu 20 min?
6. Jaki jest wynik poniższej kalkulacji:
5 + 3 x 8 - 3 =
7. Ilona i Kasia są kłamczuchami. Jednak obie kłamią tylko w wybrane dni. Ilona kłamie w piątki, soboty i niedziele. Kasia zaś we wtorki, środy i czwartki. W jaki dzień obie powiedzą „Będę kłamać jutro”?
8. Kładziesz się wieczorem spać, przed zaśnięciem przypomina Ci się, że nie odpowiedziałaś na ważnego maila (zobowiązałeś się do odpowiedzi w tym dniu):
9. Chmura obliczeniowa to:
10. Funkcja do tworzenia raportów umożliwiających prezentowanie danych w różnych układach w MS Excel to:
11. Wyobraź sobie, że przychodzi do Ciebie szef i prosi być wykonał pewne zadanie. Niestety nie rozumiesz, o co mu chodzi. W takim wypadku:
12. Ile różnic widzisz między obrazkami na górze i na dole?


Dziękuję! Teraz nie zapomnij tylko kliknąć WYŚLIJ, a pojawi się strona z wynikami 🙂