Mini kurs rachunkowości zarzączej

test sprawdzający

Cześć, witaj w quizie!

Za pomocą kilku prostych pytań sprawdzimy, ile udało Ci się nauczyć w tym mini kursie rachunkowości zarządczej oraz czy masz potencjał, aby pracować w kontrolingu.

Quiz składa się z 5 krótkich pytań i jego wypełnienie zajmie Ci parę minut. Test możesz uważać za zaliczony, jeśli uzyskasz co najmniej 50% poprawnych odpowiedzi (dokładny wynik procentowy uzyskasz na podany adres e-mail).

Jeśli zechcesz kontynuować naukę rachunkowości razem ze mną i w pełni przygotować się do zawodu, mam też dla Ciebie kod zniżkowy -10% na pełny "Kurs rachunkowości zarządczej od podstaw" od Mentoris (możesz kliknąć w powyższy link i zamówić już teraz - rabat powinien naliczyć się automatycznie - ale chyba chcesz też sprawdzić swoją wiedzę w tym krótkim quizie, prawda?).

Jesteś gotowy/a? Jeśli tak, kliknij "NASTĘPNE"

Podaj adres e-mail
1. Decyzje zarządu dotyczące sytuacji takich jak:
- wytworzyć czy kupić, 
- przyjąć specjalne zamówienie,
- kontynuować czy zaprzestać produkcji
2. Kontroler finansowy odpowiedzialny jest za:
3. Informacje istotne z perspektywy podejmowanej decyzji odnośnie zakupu nowej maszyny to:
4. Pan Tomek zakupił kilka dni temu maszynę do szlifowania, która pozwala mu na przygotowanie 100 produktów na miesiąc przez okres 12 miesięcy. Cena zakupu 25 000 zł.


W tym samym miesiącu kilka dni później otrzymał propozycję konkurencji - zakup maszyny w cenie 28 000 zł, która pozwoliłaby mu na przygotowanie 200 produktów na miesiąc w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Zakładamy, że w obu przypadkach wszystkie produkty w danym miesiącu zostałyby sprzedane. Marża na produkcie  to 100 zł. W przypadku zakupu drugiej maszyny pierwszą Pan Tomek mógłby sprzedać w cenie 12 000 zł.


Jakie informacje Pan Tomek powinien wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji?

5. Pan Tomek zakupił kilka dni temu maszynę do szlifowania, która pozwala mu na przygotowanie 100 produktów na miesiąc przez okres 12 miesięcy. Cena zakupu 25 000 zł (bez VAT).


W tym miesiącu otrzymał propozycję ofertę konkurencji  - zakup maszyny w cenie 28 000 zł (bez VAT), która pozwoliłaby mu na przygotowanie 200 produktów na miesiąc w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Zakładamy, że w obu przypadkach wszystkie produkty w danym miesiącu zostałyby sprzedane. Marża na produkcie  to 100 zł. W przypadku zakupu drugiej maszyny pierwszą Pan Tomek mógłby sprzedać w cenie 12 000 zł.


W związku z tym Pan Tomek powinien:


 


Kliknij "wyślij", aby sprawdzić swoje odpowiedzi!Chcesz sobie przypomnieć materiały?

© Mentoris 2013 – 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Polityka prywatności