Kurs Podatkowa Książka Przychodów i Rozchodów na

Comarch OPTIMA

Poczuj się pewnie pracując z profesjonalnym programem księgowym

Pracujesz w księgowości już od jakiegoś czasu i znasz zasady KPiR i obsługę programów księgowych, ale chcesz poznać Comarch OPTIMA?

A może jesteś studentem lub wracasz do zawodu po przerwie i chcesz pewnie działać w zakresie Podatkowej książki przychodów i rozchodów?

Magdalena Hosiawa i Anna Małecka MENTORIS

Kurs Podatkowa Książka Przychodów i Rozchodów na

Comarch OPTIMA

Poczuj się pewnie pracując z profesjonalnym programem księgowym

Pracujesz w księgowości już od jakiegoś czasu i znasz zasady KPiR i obsługę programów księgowych, ale chcesz poznać Comarch OPTIMA?

A może jesteś studentem lub wracasz do zawodu po przerwie i chcesz pewnie działać w zakresie Podatkowej książki przychodów i rozchodów?

Nie ważne, która z tych sytuacji Cię dotyczy, bo w każdej z nich możesz czuć się podobnie: z jednej strony masz wiedzę teoretyczną, solidną podstawę, ale z drugiej czujesz, że jeśli chodzi o praktykę i przełożenie tego, co wiesz, na konkretne działania w pracy i program księgowy, to już ta pewność siebie znika.

Próbujesz więc zdobyć wiedzę na własną rękę. Przekopujesz księgowe fora internetowe, czytasz ustawy, koło łóżka rośnie sterta książek. 

Zgodzisz się ze mną, że choć rozumiesz zagadnienia związane z KPiR, to jeśli nigdy nie miałeś okazji, aby przećwiczyć tę wiedzę na programie księgowym, praca na nowym oprogramowaniu może być bardzo stresująca.

Na szczęście teraz już możesz nauczyć się obsługi programu Comarch w zaciszu własnego domu!

Wiesz, że praca w księgowości to jest to! Starasz się i dajesz z siebie wszystko, ale masz wrażenie, że do awansu wciąż jest tak daleko. Wszystko przez małą pewność siebie i brak doświadczenia w pracy na programach księgowych, takich jak Comarch OPTIMA.

Jak nauczyć się stosować książkową wiedzę w praktyce, skoro opisywanych w książce przykładów „nie przeklikasz” na papierze. No to może jakiś tutorial na YouTube? No to jest jakieś wyjście, tylko dobrze wiesz, że co innego oglądać, jak ktoś coś robi, a co innego zrobić to samemu.

A może praca na przestarzałym oprogramowaniu doprowadza Cię do białej gorączki, myślisz o przejściu na Comarch, tylko jest jeden problem: nie masz czasu na stacjonarne kursy.

No i niby wszystko masz pod ręką, a wciąż zadajesz sobie pytanie:

Jak tę wiedzę przełożyć na praktykę???

Wiesz, jak ewidencjonować przychody i koszty w KPiR, ale nigdy nie robiłeś tego w praktyce lub nie znasz programu Comarch OPTIMA? Czas to zmienić!

Dzięki temu dojazdy, czy gimnastykowanie się przy próbie połączenia nauki stacjonarnej z napiętym grafikiem dnia, przestaną być dla Ciebie problemem.

Z naszym kursem możesz, uczyć się obsługi Comarch Optima, gdzie chcesz i kiedy chcesz. Wystarczy tylko dostęp do internetu!

Nauka będzie tym prostsza, bo Mentoris, jako jedyna firma szkoleniowa w Polsce daje Ci dostęp online do pełnej, edukacyjnej wersji programu Comarch Optima. A to oznacza, że możesz pracować na pełnej wersji, z pobieraniem danych z GUS, kursów walutowych itd.

Przekonaj się na własnej skórze, że można uczyć się inaczej i nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Dzięki kursowi:

KURS KPiR na Comarch Optima MENTORIS

Uporządkujesz swoją wiedzę z zakresu księgowości uproszczonej na KPiR.

Zdobędziesz praktyczne umiejętności na programie księgowym Comarch Optima.

Nie straszna będzie Ci ewidencja transakcji bardziej skomplikowanych takich jak WDT, import, czy eksport usług, faktury korygujące, faktury zaliczkowe itd.

Zdobędziesz szansę na awans, bo praktyczne umiejętności przekładają się na lepsze stanowisko i wyższe zarobki.

Dla kogo jest ten Kurs?

Ten kurs jest dla Ciebie jeśli:

Znasz już podstawy ewidencji w Podatkowej Książce Przychodów i Rozchodów***.

Chcesz zdobyć praktyczne umiejętności na programie Comarch Optima.

Chcesz awansować i potrzebna Ci wiedza z zakresu księgowości KPiR na Comarch Optima.

Prowadzisz biuro rachunkowe i chcesz przejść na program Comarch Optima.

Zamierzasz prowadzić biuro rachunkowe na Comarch Optima i chcesz poznać ten program.

Chcesz rozliczać własną firmę na Comarch Optima.

Ten kurs nie jest dla Ciebie jeśli:

Nie znasz podstaw księgowości na KPiR

Posiadasz już dostęp do Comarch Optima i prowadzisz na tym programie KPiR dla klientów, ale szukasz wsparcia w ustawieniach technicznych programu

(wtedy skontaktuj się z nami na kontakt@mentoris.pl, a polecimy osobę do pomocy w tej kwestii).

W tym kursie znajdziesz odpowiedź na te wszystkie potrzeby. Jedyne, co musisz zrobić, to zdecydować się na naukę.

Q

Koniec z przeszukiwaniem Internetu.

Q

Koniec ze stresem, że nie wiesz, jak używać programu Comarch.

Z Kursem dostajesz:

Materiał podzielony na 4 moduły, które obejmują: naukę konfiguracji programu Comarch, zadania do poszczególnych tematów, moduł poświęcony zamknięciu miesiąca i bonusy – w sumie 12 godzin nauki.

Dostęp do programu Comarch Optima w wersji edukacyjnej, na którym możesz samodzielnie przećwiczyć 13 zadań z kursu oraz przygotować zamknięcie miesiąca dla konkretnej firmy.

Certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności na programie Comarch Optima z kodem zawodu asystent ds. księgowości kod 431101.

Certyfikat ukończenia kursu Podatkowa Książka Przychodów i Rozchodów KPiR na Comarch Optima MENTORIS

Materiał podzielony na 4 moduły, które obejmują: naukę konfiguracji programu Comarch, zadania do poszczególnych tematów, moduł poświęcony zamknięciu miesiąca i bonusy – w sumie 12 godzin nauki.

Dostęp do programu Comarch Optima w wersji edukacyjnej, na którym możesz samodzielnie przećwiczyć 13 zadań z kursu oraz przygotować zamknięcie miesiąca dla konkretnej firmy.

Certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności na programie Comarch Optima z kodem zawodu asystent ds. księgowości kod 431101.

Jak będzie wyglądała nauka?

W ramach kursu nie musisz się nigdzie pojawiać na żywo!

A z racji tego, że całość odbywa się online, tak naprawdę to TY decydujesz, jak, gdzie i kiedy chcesz się uczyć. Materiał składa się z materiałów video i pdf.

Ale uważaj, taki sposób nauki sprawia, że już nie będzie wymówek typu brak czasu. Na naukę online zawsze znajdziesz chwilę.

Zobacz przykładowe lekcje z kursu:

A co dokładnie znajdziesz w kursie, czyli PROGRAM KURSU

1. Zasady konfiguracji Comarch Optima dla prowadzenia Podatkowej Książki Przychodów i Rozchodów (KPiR) na przykładzie konkretnej firmy, podatnika czynnego VAT.

2. Ewidencję następujących 13 przykładów dla konkretnej firmy, czynnego podatnika w KPiR na Comarch Optima, a dokładnie: ⤵️

 • faktury dokumentującej sprzedaż towarów przez internet,
 • faktury dokumentującej sprzedaż towarów – wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów na Comarch,
 • faktury zaliczkowej sprzedażowej i końcowej,
 • sprzedaży bezrachunkowej (gdy nie jest wymagana kasa fiskalna),
 • faktury korygującej sprzedaż ze względu na zwrot towarów,
 • faktury dokumentującej zakup towarów handlowych krajowych,
 • faktury dokumentującej koszt wynajmu lokalu,
 • faktury za abonament telefoniczny,
 • faktury dokumentującej zakup środka trwałego i naliczenie amortyzacji,
 • wydatku związanego z samochodem firmowym,
 • importu usług,
 • faktury korygującej zakup (zwrot towarów),
 • faktury zaliczkowej zakupowej i faktury końcowej.

3. Zamknięcie miesiąca w KPiR na Comarch Optima tj. kalkulacji zaliczki na PIT oraz przygotowania pliku JPK_V7.

Program kursu MENTORIS

Bonusy, z których dowiesz się:

Jak rozliczać podatnika zwolnionego w KPiR na Comarch Optima
Jak ująć w KPiR import usług dla podatnika zwolnionego z VAT na Comarch Optima
Jak ujmować w Comarch Optima fakturę sprzedażową wystawioną w walucie obcej
Jak ujmować listę płac w Comarch Optima

A wiesz, co jest najlepsze?

WSZYSTKIE wyżej wymienione moduły będziesz mógł również samodzielnie zaksięgować na pełnej wersji Comarch Optima. Dokonasz fizycznych księgowań oraz samodzielnie zamkniesz miesiąc na Comarch Optima!!!

No i to się nazywa nauka – bo jak inaczej, jak nie w praktyce, zrozumiesz w pełni, o co chodzi?

Kto prowadzi kurs?

​Anna Małecka, z księgowością związana niemal od zawsze

Już jako nastolatka miałam styczność z księgowością uproszczoną dzięki pomocy w rodzinnej firmie. 

Ukończyłam studia magisterskie w zakresie rachunkowości, studia podyplomowe w kierunku doradztwa podatkowego i zarządzania podatkami. 

Wyrobiłam sobie porządną bazę teoretyczną, którą zaczęłam przekuwać na praktykę, prowadząc własne biuro rachunkowe. W ciągu 10 lat pracy tam miałam możliwość współpracować z setkami klientów z różnych branż.

Wiem, że dziś księgowa, to nie tylko osoba, która wprowadza dokumenty. Zakres naszej pracy i kompetencji jest coraz szerszy i wymaga umiejętności reagowania na różne wyzwania. Stąd więc pomysł, aby stać się częścią tego Kursu, który ma Cię nauczyć jak teorię praktycznie dostosować do każdej sytuacji.

Magdalena Hosiawa MENTORIS

Poznaj opinie użytkowników Facebooka

Opinie o kursach Mentoris

Dołącz do ponad 13 387 zadowolonych uczestników kursu Podatkowej Książki Przychodów i Rozchodów!

Ewelina Sarnecka

Księgowa w biurze rachunkowym

Chciałam bardzo serdecznie podziękować Pani Magdalenie za kursy i sposób w jaki są one prowadzone. Obecnie kończę staż jako pomoc księgowej a dzisiaj dostałam pierwszą pracę na samodzielnym stanowisku w biurze rachunkowym. Na razie będę pracować na PKPiR, ale z czasem przejmę również firmy na pełnej księgowości. Przeszłam dwa etapy rekrutacji. Kiedy na pierwszym spotkaniu mówiłam o działalności mieszanej, układaniu proporcji i ewentualnych korektach – od razu zostałam zaproszona na kolejną rozmowę. 🙂 A to wszystko dzięki temu, że potrafi Pani świetnie przekazać swoją wiedzę. Od jakiegoś czasu polecam znajomym Pani stronę i na własnym przykładzie udowadniam, że warto 🙂 Jeszcze raz dziękuję!!!

Róża Dulniak

Administrator systemów księgowych

Na naukę z kursem „Podstawy rachunkowości” w Mentoris zdecydowałam się ze względu na wykonywaną pracę. Co prawda nie jestem księgową ale pracuję z osobami zajmującymi się księgowością. Pracuję w dziale IT jako administrator systemów, między innymi również systemu księgowego. Z tego też względu liczy się tu nie tylko wiedza techniczna ale również merytoryczna z zakresu księgowości. Dzięki ukończeniu kursu zdobyłam szeroką wiedzę księgową. Teraz jest mi łatwiej zrozumieć problemy użytkowników i sprostać ich potrzebom. Na moim przykładzie potwierdzam, że kursy Mentoris są niekoniecznie przeznaczone tylko dla księgowych, ale również wiedza z nich zaczerpnięta przydatna jest w wielu innych zawodach.

Ile to kosztuje?

Nie mówimy tu o kosztach, a o inwestycji.

Każda złotówka, jaką wydajesz na szkolenia, wcześniej czy później (w zależności od Twojego zaangażowania) Ci się zwróci.

Pakiet STANDARD

499 

Kurs Podatkowa Książka Przychodów i Rozchodów na Comarch OPTIMA

4 godziny nagrań

12 godzin nauki

13 zadań – transakcje krajowe i zagraniczne

✅ Materiały pdf do pobrania

✅ Dostęp do pełnej wersji Comarch Optima i nauki na programie

✅ Dostęp do wszystkich materiałów od razu

✅ Egzamin on-line w formie testu

✅ Certyfikat ukończenia

🚫 Indywidualne wsparcie mailowe Wykładowcy (20 zapytań na czas dostępu do kursu)

––––––––––––––– 

⭐️ Aktualizacja kursu o zmiany w przepisach

⭐️ Nielimitowany dostęp przez pół roku

Pakiet VIP

799 zł

Kurs Podatkowa Książka Przychodów i Rozchodów na Comarch OPTIMA

4 godziny nagrań

12 godzin nauki

13 zadań – transakcje krajowe i zagraniczne

✅ Materiały pdf do pobrania

✅ Dostęp do pełnej wersji Comarch Optima i nauki na programie

✅ Dostęp do wszystkich materiałów od razu

✅ Egzamin on-line w formie testu

✅ Certyfikat ukończenia

Indywidualne wsparcie mailowe Wykładowcy (20 zapytań na czas dostępu do kursu)

––––––––––––––– 

⭐️ Aktualizacja kursu o zmiany w przepisach

⭐️ Nielimitowany dostęp przez pół roku

Ważne:

***Jeśli nie masz podstaw KPiR, zacznij najpierw od

Kursu Podatkowa książka przychodów i rozchodów 2024,

dopiero po tym szkoleniu zapraszam Cię do tego oferowanego tutaj.

Jeśli jesteś w trakcie

Kursu Podatkowa książka przychodów i rozchodów 2024,

lub przerobiłeś go już w Mentoris, to możesz zyskać kod zniżkowy.

Napisz do nas, aby otrzymać rabat: kontakt@mentoris.pl.

Myślisz, że ten kurs może być dla Ciebie, ale masz jeszcze kilka wątpliwości?

Jeśli tak, czytaj dalej, a będzie Ci łatwiej podjąć decyzję.

Martwisz się, że nie zdążysz przerobić materiału w wybranym okresie dostępu? Spokojnie. Twoje wyniki będą przechowywane bezterminowo. W dowolnym czasie możesz powrócić do kursu i rozpocząć naukę tam, gdzie skończyłeś. Możesz również rozpocząć kurs na nowo – wszystko zależy od Ciebie.

Coś jest jeszcze dla Ciebie niejasne? Odpowiedzi na najczęstsze pytania znajdziesz tutaj .

Czy ten kurs jest dla mnie, jeśli nigdy nie miałam kontaktu z księgowością uproszczoną?

Ten kurs jest przeznaczony dla osób, które poznały już zasady księgowości uproszczonej teoretycznie i chcą tę wiedzę uporządkować i poszerzyć o umiejętność pracy na programie księgowym.
Nie polecamy kursu dla osób, które nigdy nie uczyły się księgowości uproszczonej.

Jeśli nie masz podstaw KPiR, zacznij najpierw od Kursu Podatkowa książka przychodów i rozchodów (KLIKNIJ TUTAJ I SPRAWDŹ) , dopiero po tym szkoleniu zapraszam Cię do tego oferowanego tutaj.

 

Jak wygląda nauka na kursie? Czy muszę pojawiać się na szkoleniu w określonych terminach i godzinach?

Kurs składa się z nagranych materiałów wideo, które można odtwarzać w dowolnym momencie. W ramach kursu nie są przewidziane spotkania na żywo. W związku z tym z kursu można korzystać w dowolnym momencie, odtwarzać materiały dowolną ilość razy.

Czy mogę otrzymać fakturę za kurs?

Tak, podczas składania zamówienia prosimy o podanie danych do faktury. Po dokonaniu płatności faktura automatycznie przesyłana jest na adres mailowy podany podczas składania zamówienia.

Mój pracodawca chce zapłacić za szkolenie, jak może to zrobić?

Podczas składania zamówienia prosimy o podanie danych do faktury pracodawcy, a następnie w kolejnym kroku wybranie opcji płatności poprzez fakturę pro-forma.

W takim wypadku zostanie wygenerowana faktura pro-forma z danymi do płatności, która zostanie automatycznie przesłana na adres email podany podczas składania zamówienia.

Tę fakturę można przekazać pracodawcy w celu dokonania opłaty.

Po zaksięgowaniu wpłaty przesyłamy fakturę końcową również mailem i odblokujemy dostęp do kursu.

Jak wygląda proces zakupu?

Jak wygląda proces zakupu kursu?

 • Po wybraniu przycisku Zamawiam kurs system poprosi Cię o podanie danych: adresu email oraz imienia i nazwiska.
 • WAŻNE, by podać poprawny adres mailowy, ponieważ na ten adres otrzymasz od nas dane do logowania oraz informacje dotyczące statusu Twojego zamówienia.
 • Sprawdź również poprawność swojego imienia i nazwiska. Zostanie ono umieszczone na certyfikacie po ukończeniu kursu.
 • Po zaksięgowaniu Twojej płatności (z reguły po kilku minutach od momentu dokonania płatności) otrzymasz od nas informację o odblokowaniu dostępu do kursu na podany przez Ciebie adres email.
 • Naukę możesz rozpocząć w dowolnym dla siebie momencie. Możesz również przerywać i wznawiać, kiedy tylko chcesz.
 • Masz nielimitowany dostęp do wszystkich materiałów przez pół roku z możliwością przedłużenia, aby mieć ciągle jak najświeższą wiedzę!