Jesteś właścicielem firmy, księgowym lub po prostu chcesz sprawdzić sytuację finansową danej spółki? Sprawdź szkolenie Analiza sprawozdań finansowych bez tajemnic i zobacz…

Jak czytać i analizować sprawozdania finansowe, aby podejmować lepsze decyzje biznesowe oraz chronić firmę przed upadłością

Odkryj sprawdzoną przez ponad 16 tys. osób metodę, z jaką łatwo i szybko poznasz kluczowe wskaźniki w sprawozdaniach oraz wyciągniesz właściwe wnioski – bez zagubienia, czy przytłoczenia.

Jest jedna rzecz, co do której gwarantuję, że może znacząco wpłynąć na Twoją sytuację – zawodową lub biznesową: umiejętność skutecznego czytania sprawozdań finansowych

Peter Drucker powiedział:

Jeżeli czegoś nie możesz zmierzyć, to nie możesz też tego poprawić.

Podobnie ze sprawozdaniami: jeśli nie umiesz ich PRAWIDŁOWO odczytać, nie wiesz REALNIE, w jakim stanie jest firma.

Najlepsi przedsiębiorcy i księgowi patrzą w sprawozdania jak w szklaną kulę pokazującą przyszłość firmy. Bo, gdy potrafisz je czytać, widzisz, czy biznes idzie w kierunku większych zysków, czy też kroczy ku upadkowi…

Zawierają one ogrom wartościowych danych, dzięki którym nie tylko poznasz sytuację finansową firmy od podszewki, ale i przeanalizujesz konkurencję (poprzez sprawdzenie jej sprawozdań w E-KRS). 

Jednak dotarcie do tych informacji wymaga pewnej wiedzy o tym, jak czytać między wierszami, a następnie wyliczać pewne wskaźniki – bez obaw, absolutnie każdy (nawet osoba niezwiązana z finansami) może się tego nauczyć!

Zysk NIE gwarantuje, że firma jest bezpieczna!

Okazuje się, że aż 60% firm, które ogłosiły upadłość we Francji – było rentownych, a więc „na papierze” generowały zyski.

Podobna sytuacja jest w wielkiej Brytanii, gdzie 75-80% upadłych biznesów również zarabiało, a jednak… nie przetrwały (źr. Maria Sierpińska – „Zarządzanie płynnością finansową w przedsiębiorstwie”).

Oznacza to więc, że bazowanie wyłącznie na tym wskaźniku w sprawozdaniu, może za jakiś czas okazać się jednym z największych błędów. 

Też tak robisz? Dużo ryzykujesz…

Większość przedsiębiorców traktuje sprawozdania wyłącznie jako przykry obowiązek narzucony przez prawo. Księgowy je wyliczy, następnie składa je do KRS i zapomina.


To duży błąd, zważywszy na to, jak wiele cennych informacji skrywają.

Nierzadko jest tak, że w analizie sprawozdania widać pierwsze oznaki problemów z płynnością i rentownością firmy. Ale skąd wiedzieć, na co patrzeć? I skąd wiedzieć, jak połączyć ze sobą wszystkie kropki?

I wcale mnie taki stan rzeczy nie dziwi. Do tej pory brakowało na rynku łatwych do zrozumienia materiałów, dzięki którym nawet laik mógłby nauczyć się czytać i analizować sprawozdania finansowe.

Przez ponad dwie dekady przeszkoliłam łącznie ponad 16 tys. osób – księgowych, menedżerów i właścicieli firm w zakresie zagadnień księgowych. A więc mogę śmiało powiedzieć, że…

z moją metodą czytanie i analiza sprawozdań finansowych staną się łatwe i szybkie!

Tak jak nie musisz wiedzieć, jak zbudować lodówkę, aby jej używać, tak nie musisz rozumieć księgowości od A do Z, aby skutecznie czytać sprawozdania finansowe.

Przygotowałam program, który zamiast zasypywać Cię toną teorii, koncentruje się wyłącznie na najważniejszych informacjach i wskaźnikach – bez zbędnego przegadywania tematu. 

Krok po kroku nauczysz się czytać sprawozdania na przykładach prawdziwych firm – zaczynając od prostych i przechodząc do bardziej złożonych przypadków.

Po co przedsiębiorca lub księgowy miałby się tego uczyć? Czy to nie jest zadanie ludzi od controllingu?

Powód #1: Wczesne wykrywanie problemów w biznesie

Uczysz się identyfikować finansowe sygnały ostrzegawcze, które mogą zagrozić firmie. Patrzysz na liczby w sprawozdaniu i wiesz, o wyliczenie jakich wskaźników poprosić oraz jak je później zinterpretować. 

Dopiero wtedy da się rozpoznać, czy kierunek, w jakim zmierza przedsiębiorstwo, prowadzi do większych zysków, czy też do problemów. A nie bazując wyłącznie na tym, co widać na pierwszy rzut oka. 

Jest to cenna wiedza, dzięki której można w porę zareagować i wprowadzić plan naprawczy, zanim sytuacja stanie się poważna.

Powód #2: Podejmowanie skuteczniejszych decyzji biznesowych

Dzięki rozumieniu sprawozdań finansowych mamy w ręku potężne narzędzie pozwalające podejmować lepsze decyzje w zakresie działania firmy. 

Takie informacje stają się fundamentem, na którym da się budować solidną strategię, optymalizować operacje i efektywniej zarządzać biznesem.

A w szczególności mam tu na myśli skuteczniejsze zarządzanie pieniędzmi, optymalizując przy tym inwestowanie nadwyżek i pozyskiwanie funduszy.

Powód #3: Skuteczna analiza konkurencji i budowanie przewagi

Sprawozdania finansowe są ogólnodostępne w KRS i stanowią skarbnicę wiedzy. Rozumiejąc, jak konkurenci zarządzają finansami, można udoskonalić swoje strategie, aby wykorzystać ich słabości i zwiększyć przewagę konkurencyjną.

Pozwala to też na identyfikację trendów branżowych oraz dostrzeżenie szans i zagrożeń na rynku. Co więcej, w kursie pokazuję, gdzie znajdziesz gotowe zestawienia analizy kluczowych wskaźników na rynku dla danych branż.

Pomyśl o tym, jak o grze w szachy, gdzie znajomość ruchów przeciwnika pomaga zaplanować zwycięską strategię.

Pracujesz w księgowości? Naucz się czytać sprawozdania finansowe, zamiast tylko je przygotowywać – dobrze na tym wyjdziesz!

Wyobraź sobie, że jako specjalista od księgowości masz instrukcję krok po kroku, jak i gdzie w sprawozdaniu szukać problematycznych pozycji.

Dzięki temu wiesz, co warto zakomunikować przedsiębiorcy i przed czym go ewentualnie ostrzec.

Księgowi, którzy potrafią poprawnie interpretować dane finansowe i wyciągać z nich praktyczne wnioski – mocno zwiększają swoją wartość dla firmy.

Umiejętność czytania sprawozdań finansowych i ich analizy to nie tylko dodatkowy atut, ale okazja do zwiększenia kompetencji, zarobków i szybszego awansu.

NOWA METODA!

Co, jeśli okazałoby się, że możesz przeanalizować sprawozdanie finansowe i wyciągnąć wartościowe wnioski bez poświęcania wielu miesięcy na naukę?

Od bilansu, przez rachunek zysków i strat, przez przepływy pieniężne, aż po wyliczenie kluczowych wskaźników i umiejętność ich właściwej interpretacji.

Plus mieć konkretne i prosto podane wyjaśnienie, dlaczego coś działa tak, a nie inaczej.

Wreszcie zrozumiesz, co kryje się pod tymi wszystkimi liczbami oraz dowiesz się, jakie konkretnie wskaźniki wykalkulować, co śledzić i z czym porównać a przede wszystkim – co one tak naprawdę oznaczają.

A to wszystko bez skomplikowanego języka, przegadywania tematu i poświęcania na to wielu godzin.

Wszystkie informacje masz zebrane w jednym miejscu. Koniec z czytaniem artykułów, dokupowaniem nudnych podręczników i gubieniem się w skomplikowanych pojęciach czy zastanawiania się, jak to ogarnąć!

Magdalena Hosiawa

Dzień dobry!

Nazywam się Magdalena Hosiawa…

Od ponad 20 lat zgłębiam tajniki księgowości i przekładam nudne przepisy na prosty i zrozumiały dla każdego język.

Posiadam międzynarodową kwalifikację księgową ACCA, pracowałam też przez wiele lat w polskich i zagranicznych korporacjach w działach controllingu firm takich jak PwC, Cap Gemini, IBM, British Telecomms.


Prowadzę serwis Mentoris, gdzie poprzez kompleksowe kursy i bezpłatne materiały dzielę się swoją wiedzą. Do tej pory z tych materiałów skorzystało ponad 16 000 osób (Ty możesz być kolejną :)).

Zauważyłam 4 kluczowe przeszkody na drodze do skutecznej nauki czytania sprawozdań finansowych

Przeszkoda #1: Brak prostego wyjaśnienia krok po kroku

W sprawozdaniach finansowych ważne są pewne wskaźniki, na jakie trzeba zwrócić szczególną uwagę.


Nie ma sensu jednak uczyć się ich wszystkich ani też zasad rachunkowości, jakich pewnie i tak nie wykorzystasz w praktyce.

Dlatego ten program zaprojektowałam tak, aby pomóc Ci się nauczyć tego, co ważne, jednocześnie nie zasypując rzeczami, których nie potrzebujesz. 

PRZESZKODA #2: Mało (lub brak) praktycznych przykładów

Sama wiedza teoretyczna nie wystarczy, gdyż umysł potrzebuje sobie pewne rzeczy zwizualizować, aby je zrozumieć i przyswoić. 


Przygotowałam więc dużo praktycznych i łatwych do zrozumienia przykładów. Weźmiemy po lupę kilka firm i pokażę Ci, jak przeanalizować ich sprawozdanie finansowe oraz co mówi ono o ich kondycji. A także, czy są zagrożone upadłością. Dzięki temu sprawozdania finansowe przestaną być dla Ciebie czarną magią. 

Przeszkoda #3: Zbyt dużo materiałów i długi czas przerabiania

Niestety często szkolenia dotyczące czytania sprawozdań finansowych dotykają zbyt wielu zagadnień jednocześnie, przez co jest dużo skakania po różnych tematach. Powoduje to brak zrozumienia, przytłoczenie i zagubienie.

Wiem, że jesteś zajętą osobą, dlatego materiał skondensowałam do zaledwie kilku godzin i podzieliłam na krótkie lekcje. Wszystko po to, aby ułatwić i przyspieszyć Ci jego przerabianie.

Przeszkoda #4: Słabe wsparcie podczas szkolenia

Poruszanie się po zawiłościach sprawozdań może wydawać się początkowo trudne bez dodatkowych wskazówek i wsparcia.

Dlatego poniżej daję Ci opcję, gdzie możesz zdecydować się na moje osobiste wsparcie. W razie jakichkolwiek pytań lub problemów – możesz do mnie bezpośrednio napisać.

Zobacz jak moja metoda F.O.C.U.S.S pomoże Ci zrozumieć sprawozdania finansowe i oszczędzić czas:

Lata temu opracowałam autorską metodę nauczania, dzięki której trudne zagadnienia, przekładam na prosty do zrozumienia język.

Pozwala ona bez wysiłku zapamiętać materiał i znacznie skraca czas nauki – nawet jeśli nie masz doświadczenia w finansach.

Całość składa się z kilku kroków, które w połączeniu z odpowiednio przygotowanymi materiałami szkoleniowymi – przynoszą spektakularne efekty!

Oto lista kroków:

Fazy nauki poukładane w logiczny sposób.
Od zera buduje wiedzę.
Krok po kroku.
Urealnia (realne przykłady).
Sprawdza wiedzę.
Systematycznie ją utrwala.

Zaprojektowana tak, aby dostosować się do Twojego indywidualnego stylu i tempa nauki.

Niezależnie od tego, czy jesteś wzrokowcem, wolisz praktyczne przykłady, czy też cenisz sobie wiedzę teoretyczną – ta metoda dopasuje się do Ciebie.

Czy to jest na pewno dla Ciebie? Tak, jeśli…

 • Ciężko Ci zrozumieć, co kryje się w: bilansie, RZIS i rachunku przepływów pieniężnych…
 • Pracujesz w księgowości i chcesz zwiększyć kompetencje, aby zwiększyć szansę awansu, podwyżki oraz zaskarbić sobie wdzięczność obsługiwanego przedsiębiorcy. 
 • Czujesz zagubienie, jeśli chodzi o analizę finansową swojej firmy, przez co nie masz pewności co do podejmowanych decyzji...
 • Brakuje Ci pewności siebie podczas omawiania i planowania kwestii finansowych ze wspólnikami, klientami lub interesariuszami...
 • Nie masz dokładnego rozeznania, w jakim stanie są finanse firmy – chcesz wiedzieć, jak je mieć pod kontrolą, przy okazji pomnażając…
 • Masz za sobą kursy, ale były zbyt skomplikowane lub zabrakło Ci czasu, aby je przerabiać…
 • Wiesz, że umiejętność odczytania sprawozdania finansowego może pomóc Ci lepiej nim zarządzać, a jeśli odpowiadasz za finanse zyskać szanse na awans i wyższe zarobki…

Analiza sprawozdań finansowych bez tajemnic

Twój sposób, aby szybko nauczyć się czytać sprawozdania finansowe – bez zamieszania i przytłoczenia

Znajdziesz tu sprawdzony proces krok po kroku, aby bez poświęcania tygodni czy miesięcy nauczyć się czytać sprawozdania finansowe. I zrobisz to, unikając poczucia przytłoczenia oraz zagubienia.


Zamiast tracić czas na szukanie lub, co gorsze, zignorować temat, wszystko masz w jednym miejscu – w formie krótkich i konkretnych lekcji – na platformie online.


Nie trzeba nigdzie wyjeżdżać ani tracić czasu na przeładowane i przegadane szkolenia – często realizowane tylko w ściśle określonych terminach.


Przerabiasz we własnym tempie, ucząc się na praktycznych przykładach. 

Jak wygląda szkolenie od środka i...

Co konkretnie otrzymasz po dołączeniu – sprawdź program

Cztery moduły szkoleniowe, gdzie analizujemy 3 różne sprawozdania. Prowadzę Cię od podstaw do zrozumienia zaawansowanych wskaźników sprawozdania finansowego. 

WAŻNE: w środku znajdziesz analizy AUTENTYCZNYCH spółek, jakie działają na polskim rynku, a nie wyssane z palca dane.

Moduł 1

Czas trwania: 1h 38 min

Wprowadzenie do czytania sprawozdań finansowych
 • podstawowe pojęcia w analizie, czyli co się kryje pod pojęciem analizy poziomej i pionowej – wyjaśnienie na prostych przykładach,
 • rodzaje wskaźników, które warto znać – m.in. kluczowe wskaźniki płynności, rentowności, efektywności zarządzania, upadłości, zadłużenia,
 • jak czytać wskaźniki, czyli do czego i jak je porównać, żeby nam coś mówiły,
 • narzędzia do oceny ryzyka upadłości firmy.

Moduł 2

Czas trwania: 1h 32 min

Analiza sprawozdania na przykładzie małej spółki produkcyjno – usługowej
 • co możemy wywnioskować z bilansu, i czym charakteryzuje się bilans spółki produkcyjnej,
 • co nam mówi RZiS, czyli które usługi są rentowne, na jakie koszty spółka musi zwrócić uwagę,
 • wskaźniki, które warto wykalkulować czyli sprawdzamy rentowność, płynność, efektywność zarządzania i zadłużenie.
 • ocena upadłości spółki.

Moduł 3

Czas trwania: 2h 01 min

Analiza sprawozdania na przykładzie dużej spółki usługowej
 • co możemy wywnioskować z bilansu, w tym, jak bilans spółki usługowej różni się od bilansu spółki handlowej czy produkcyjnej,
 • co nam mówi RZiS, czyli na czym najwięcej zarabia spółka, którym kosztom musi się przyjrzeć,
 • jak powiązać cash flow z bilansem i RZiS i jak go czytać, czy ujemny cash flow a ryzyko upadłości,
 • wskaźniki, które warto wykalkulować, czyli sprawdzamy rentowność, płynność, efektywność zarządzania i zadłużenie,
 • ocena upadłości spółki.

Moduł 4

Czas trwania: 1h 38 min

Analiza sprawozdania na przykładzie spółki handlowej
 • o możemy wywnioskować z bilansu i jak bilans różni się dla spółki handlowej,
 • co nam mówi RZiS, czyli oceniamy strukturę sprzedaży i kosztów,
 • jak powiązać cash flow z bilansem i RZiS i jak go czytać,
 • wskaźniki, które warto wykalkulować, czyli sprawdzamy rentowność, płynność, efektywność zarządzania i zadłużenie,
 • ocena upadłości spółki.

W ramach każdego modułu jest wideo z analizą i pełne dane spółki, czyli: sprawozdanie finansowe, informację dodatkową i sprawozdanie z działalności. 

Dzięki temu możesz samodzielnie – w ramach ćwiczeń – je zbadać, a następnie sprawdzić wnioski przerabiając materiały szkoleniowe.

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat potwierdzający wiedzę

Przygotowałam również dodatkowe prezenty

Dodatkowy moduł: analiza spółki "zbliżającej się do przepaści" (Premium i VIP)

Przeanalizowałam sprawozdanie rzeczywistej spółki, gdzie już na 1-2 lata wcześniej pojawiały się sygnały ostrzegawcze. 


Zobaczysz, jak pewne problemy mogą się nawarstwiać i wytworzyć efekt kuli śnieżnej – niebezpiecznie zbliżając firmę do krawędzi prowadzącej do upadku. 


Dzięki temu unikniesz podobnych błędów i w porę zareagujesz, jeśli zauważysz podobne objawy.

Dodatkowy moduł: analiza sprawozdania spółki "o krok od upadku" z ujemnym kapitałem własnym (Premium i VIP) 

Kolejny przykład sprawozdania prawdziwej spółki, ale tutaj od upadku dzieliły ją zaledwie 3-6 miesiące. 


Odkryjesz, czego nie widzieli właściciele i co zrobić, aby nie dopuścić do podobnych sytuacji u siebie. I jakie kroki można podjąć, aby upadłości uniknąć. 


Ciekawostka: obie spółki z dodatkowych modułów uratowały się, gdyż najpewniej w porę ktoś zareagował. 

Dodatkowy moduł: 3x case study sprawozdań rzeczywistych spółek + podsumowanie analizy (Premium i VIP)

Oprócz wielu przykładów, jakie otrzymasz w ramach szkolenia, przygotowałam dodatkowe case study z analizą aż 3 rzeczywistych podmiotów – dla lepszego utrwalenia wiedzy. 


Dzięki temu możesz zapoznać się z danym przypadkiem, przeanalizować go, a następnie porównać, czy udało Ci się wyciągnąć podobne wnioski. 

Kalkulator excel do automatycznego wyliczania wskaźników

Nie musisz robić obliczeń na kartkach, gdzie łatwo o pomyłkę lub ryzyko, że wyniki się pomieszają. Wystarczy skorzystać z tego kalkulatora, wrzucić dane ze sprawozdania finansowego, a obliczenie wybranych wskaźników będzie automatyczne. 

Szybka ściąga z kalkulacji wskaźników

Jeśli coś wyleci Ci z głowy po jakimś czasie, to nie musisz od nowa przerabiać szkolenia, czy też tracić czasu, aby znaleźć np. potrzebny wzór. 


Wystarczy wydrukować tę podręczną ściągę, a już zawsze będziesz mieć pod ręką najważniejsze informacje do szybkiego wyliczenia interesujących Cię wskaźników. 

Instrukcja jak wyszukać i pobrać sprawozdanie finansowe dowolnej spółki (Premium i VIP)

Z tym dodatkowym nagraniem, znalezienie i pobranie sprawozdania finansowego dowolnej spółki, nie będzie już stanowiło problemu. Przyda Ci się to przede wszystkim do przeanalizowania, jak radzą sobie konkurencyjne firmy (i czy faktycznie tak dobrze, jak mówią). 

Szybka ściąga powiązań pomiędzy bilansem, RZiS i cash flow (Premium i VIP)

Sprawozdania finansowe to sieć naczyń połączonych i gdy nauczysz się je analizować jako jedność, a nie oderwane od siebie części – w porę znajdziesz potencjalne problemy. 


Dzięki tej ściądze łatwo przypomnisz sobie, jak każdy element sprawozdania jest związanych z innym, aby wyciągać lepsze wnioski. 

Moje osobiste wsparcie (VIP)

Zdaję sobie sprawę, że droga do opanowania analizy sprawozdania finansowego może zrodzić w Twojej głowie różne pytania.

Dlatego możesz skorzystać z mojego dodatkowego wsparcia e-mailowego, gdzie będziemy mogli zagłębić się w Twoje konkretne potrzeby i wyzwania.

Dzięki temu masz pewność, że nic Ci nie umknie, a wszystkie przeszkody, jakie mogą się pojawić na tej drodze – pokonamy wspólnie. 

Masz obawy, że pogubisz się w pojęciach księgowych? W pakiecie Premium i VIP znajdziesz dodatkowy moduł...

Podstawowe pojęcia księgowe dla niefinansistów

Jako przedsiębiorca lub menedżer wiesz, że solidne zrozumienie finansów ma kluczowe znaczenie dla podejmowania świadomych decyzji w biznesie. Zdaję sobie jednak sprawę, że finanse mogą Cię odstraszać, zwłaszcza jeśli nie są Twoją specjalnością.

Dlatego ten mini kurs zaprojektowałam specjalnie dla zapracowanych profesjonalistów, takich jak Ty, którzy chcą opanować podstawy finansów – bez tonięcia w skomplikowanych pojęciach.

Zobacz, co mówią moi klienci:

Mogę uczyć się o dowolnej porze...

Tu z pomocą przyszły mi Profesjonalne Kursy Rachunkowości. Dzięki nim mogę uczyć się o dowolnej porze, w razie potrzeby wracać do niektórych tematów i co najważniejsze - poznawać różnego rodzaju przepisy i zasady w oparciu o konkretne przykłady ich zastosowania. Ponadto notatki, które robię w trakcie nauki, towarzyszą mi każdego dnia w pracy. Do tej pory nie trafiłam na lepszy kurs internetowy - dodatkowo w tak przystępnej cenie

Ewelina Sarnecka
Księgowa

(...) zrozumiałe nawet dla takiego laika jak ja...

Kurs był przygotowany niesamowicie pieczołowicie, czuło się, że ktoś, kto nad nim pracował, ma duże doświadczenie. Slajdy były zrozumiałe nawet dla takiego laika jak ja, głos lektora bardzo przyjemny. Do każdych zajęć był przygotowany PDF, nad którym można było pracować po wylogowaniu z platformy. Końcowe testy weryfikowały, ile kursant pamiętał z zajęć i często okazywało się, że w tym czy innym miejscu brakowało mi jeszcze wiedzy.

Ewa Wiese
CEO agencji marketingowej

Kursy Mentoris są niekoniecznie tylko dla księgowych...

Dzięki ukończeniu kursu zdobyłam szeroką wiedzę księgową. Teraz jest mi łatwiej zrozumieć problemy użytkowników i sprostać ich potrzebom. Na moim przykładzie potwierdzam, że kursy Mentoris są niekoniecznie przeznaczone tylko dla księgowych, ale również wiedza z nich zaczerpnięta przydatna jest w wielu innych zawodach, a także w życiu codziennym.

Róża Dulniak
Administrator systemów

Niezwykle przejrzysta forma...

Rozpoczęłam od kursu podstaw rachunkowości, który pozwolił mi na poznanie materii związanej z księgowością od zupełnie praktycznej strony. Niezwykle przejrzysta forma, skrupulatność w analizie kolejnych zagadnień, mnóstwo zadań i przykładów pozwoliło mi zdobyć wiedzę niezbędną do poprowadzenia księgowości spółki z o. o., jak również zrozumienia zagadnień wymaganych na egzaminie.

Nina Bartosiewicz
Księgowa w sp. z o.o.

Co wolisz? Masz dwie możliwości…

Skomplikowane podręczniki

 • masa teorii, bez praktycznych przykładów,
 • uczysz się rzeczy, które nie są Ci potrzebne,
 • brak sprawdzonej metody nauki,
 • suche i ciężkie do zrozumienia definicje księgowe,
 • łatwo poczuć przytłoczenie i zrezygnować z nauki.

VS

Przyjemny i szybki kurs

Zobacz prostszą metodę

 • praktyczne i proste przykłady,
 • niezbędna pigułka wiedzy i kluczowe informacje,
 • sprawdzona na ponad 16 tys. osób metoda F.O.K.U.S.S,
 • prosty i łatwy do zrozumienia język (nawet dla laika),
 • czytasz sprawozdania szybko i bez przytłoczenia.

Podsumowując, otrzymasz konkretne wskazówki – bez lania wody i skomplikowanych pojęć

Być może masz za sobą samodzielne próby nauki czytania sprawozdań finansowych.

Na przykład poprzez książki, gdzie przeważnie jest mało praktycznych przykładów, a autorzy omawiają analizę finansową, bez łączenia faktów.

Jest to wyłącznie sucha kalkulacja i zalew mnóstwem wskaźników. Do tego autor często robi skróty myślowe, przez co nie do końca rozumiesz i tracisz czas na dojście do tego, o co właściwie chodziło.

Przez takie trudności, trudno jest utrzymać motywację. To, co początkowo wydawało się pozornie proste, ostatecznie staje się przytłaczające i kończymy tam, gdzie zaczęliśmy.

Dlatego w szkoleniu Analiza sprawozdań finansowych bez tajemnic masz dużo przykładów, zero pomijania kluczowych wskaźników i proces analizy sprawozdania wytłumaczony krok po kroku – jak dla laika. 

Najważniejsze pytanie...

Jaka jest inwestycja w szkolenie?

Pozwól, że przewrotnie zapytam, ile może kosztować Cię brak wiedzy o tym, co tak naprawdę kryje się w sprawozdaniu finansowym? Jak dużo mogą kosztować zbyt późno wykryte problemy?

Podejrzewam, że byłaby to kwota przynajmniej kilkunastokrotnie wyższa niż cena najtańszego pakietu tego szkolenia.

Tu otrzymasz kompleksowe instrukcje i wsparcie od doświadczonej księgowej z ponad 20-letnim doświadczeniem, która poprowadzi Cię przez najważniejsze elementy sprawozdania finansowego.

I jeśli weźmiesz pod uwagę fakt, że godzina konsultacji u specjalisty od finansów waha się od 1000 (lub więcej) zł.

A także fakt, że na polskim rynku nie znajdziesz tego szkoleń w tak prostej i przystępnej formie – do przerabiania, kiedy i jak chcesz.

To nawet gdybym ustaliła cenę dostępu tego szkolenia na 2-3 tys. zł – nadal nie byłaby ona wysoka – w porównaniu do ogromnej wartości, jaką otrzymujesz jako uczestnik.

Jednak z racji, że jest to kurs online i właśnie trwa jego premiera – cena jest dużo niższa…

Wybierz najlepszy pakiet kursu Analiza sprawozdań finansowych bez tajemnic dla siebie

Standard

Nauka samodzielna

897 zł

 • 4 moduły szkoleniowe
 • 3 case study autentycznych spółek (produkcyjnej, usługowej, handlowej)
 • Kalkulator wskaźników
 • Szybka ściąga ze wskaźników
 • Certyfikat ukończenia
 • Ściąga powiązań pomiędzy bilansem RZiS i cash flow
 • Ekspresowe wprowadzenie do księgowości dla niefinansistów
 • Dodatkowy moduł: spółka nad przepaścią (1-2 lata od upadku)
 • Dodatkowy moduł: spółka o krok od upadku z ujemnym kapitałem własnym
 • Dodatkowy moduł: 3x case study rzeczywistych spółek do samodzielnej analizy z podsumowaniem
 • Indywidualne wsparcie wykładowcy

 • Nielimitowany dostęp przez pół roku
 • Przedłużenie dostępu w atrakcyjnej cenie

premium

Nauka z dodatkami

1197 zł

 • 4 moduły szkoleniowe
 • 3 case study autentycznych spółek (produkcyjnej, usługowej, handlowej)
 • Kalkulator wskaźników
 • Szybka ściąga ze wskaźników
 • Certyfikat ukończenia
 • Ściąga powiązań pomiędzy bilansem RZiS i cash flow
 • Ekspresowe wprowadzenie do księgowości dla niefinansistów
 • Dodatkowy moduł: spółka nad przepaścią (1-2 lata od upadku)
 • Dodatkowy moduł: spółka o krok od upadku z ujemnym kapitałem własnym
 • Dodatkowy moduł: 3x case study rzeczywistych spółek do samodzielnej analizy z podsumowaniem
 • Indywidualne wsparcie wykładowcy

 • Nielimitowany dostęp przez pół roku
 • Przedłużenie dostępu w atrakcyjnej cenie

VIP

Nauka z mentorem

1847 zł

 • 4 moduły szkoleniowe
 • 3 case study autentycznych spółek (produkcyjnej, usługowej, handlowej)
 • Kalkulator wskaźników
 • Szybka ściąga ze wskaźników
 • Certyfikat ukończenia
 • Ściąga powiązań pomiędzy bilansem RZiS i cash flow
 • Ekspresowe wprowadzenie do księgowości dla niefinansistów
 • Dodatkowy moduł: spółka nad przepaścią (1-2 lata od upadku)
 • Dodatkowy moduł: spółka o krok od upadku z ujemnym kapitałem własnym
 • Dodatkowy moduł: 3x case study rzeczywistych spółek do samodzielnej analizy z podsumowaniem
 • Indywidualne wsparcie wykładowcy

 • Nielimitowany dostęp przez pół roku
 • Przedłużenie dostępu w atrakcyjnej cenie

0%

Wolisz na raty? Nie ma problemu!

Jeśli nie możesz sobie teraz pozwolić lub nie chcesz płacić za kurs w formie jednorazowej, możesz rozłożyć ją na 10 lub 20 rat 0% (opcja dostępna od 900 zł, czyli dotyczy pakietu Premium i VIP).

Dzięki temu pakiet premium możesz mieć już nawet od 47,90 zł miesięcznie!

W ujęciu miesięcznym wychodzi zaledwie 1,59 zł dziennie zainwestowane w Twoją przyszłość – to kilka razy mniej niż koszt kawy ☕ na mieście czy batonika.

Jak wziąć kurs na raty?

Podczas składania zamówienia, po podaniu adres email, imienia i nazwiska system poprosi Cię o wybór płatności. Następnie wybierz opcję Płatności ratalne – płatność 0%.

System przekieruje Cię do złożenia wniosku na stronę banku, gdzie wypełnisz wniosek.

Czas na Twoją decyzję...

Pamiętaj, że sprawozdanie finansowe jest najlepszym odzwierciedleniem kondycji firmy. Warto je zrozumieć, aby zarządzać skuteczniej i skutecznie się rozwijać.

Nie pozwól, aby kolejne miesiące upłynęły pod znakiem utraconych szans i niewidocznych zagrożeń, czającymi się w niezrozumiałych dla Ciebie sprawozdaniach. 

Zapisz się już dziś i zabezpiecz przyszłość firmy.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

CZY MOŻNA WZIĄĆ SZKOLENIE NA FIRMĘ I OTRZYMAĆ FAKTURĘ VAT?

Tak, oczywiście. Podczas składania zamówienia podaj dane firmy, a prześlemy Ci fakturę.

CZY MOŻNA PROSIĆ O FAKTURĘ PROFORMA?

Tak. Wystarczy, że podczas składania zamówienia podasz dane do faktury i wybierzesz opcję płatności przez proformę.

Zostanie ona automatycznie wysłana na podany podczas składania zamówienia adres mailowy.

czy potrzebuję mieć doświadczenie w księgowości?

Cały program jest tak przemyślany i zaprojektowany, że nawet osoba bez wcześniejszego doświadczenia w finansach sobie poradzi.

JAK MOGĘ KUPIĆ KURS NA RATY?

Podczas składania zamówienia, po podaniu adresu email, imienia i nazwiska system poprosi Cię o wybór płatności.

Następnie wybierz opcję Płatności ratalne (dostępne od 900 zł wartości szkolenia) – płatność 0%.

System przekieruje Cię do złożenia wniosku na stronę banku.

CZY KURS ODBYWA SIĘ W KONKRETNYM TERMINIE?

Materiał składa się z nagranych materiałów wideo, PDF-ów i ćwiczeń, dlatego możesz rozpocząć naukę w dowolnym momencie.

Ważne: kurs odblokowywany jest od razu w całości i jest dostępny online 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dzięki temu każdy uczestnik korzysta z kursu w wybranym, dogodnym dla siebie terminie, przerabiając go JAK i KIEDY chce.

© Mentoris 2013 - 2024
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasz adres:

MENTORIS

ul. Kamienna 21
31-403 Kraków
NIP: 642-280-37-30
Tel: 517-698-034